E-papieros tylko dla dorosłych w Holandii

E-papierosy również są szkodliwe dla zdrowia, chociaż w mniejszym stopniu niż papierosy tradycyjne. Dlatego holenderski rząd przyjrzał się dogłębnie ustawie o paleniu elektronicznych papierosów.

Od 20 maja 2016 roku w Holandii e-papierosa mogą zakupić jedynie osoby powyżej 18 roku życia. Ponadto obowiązuje całkowity zakaz reklamowania papierosów elektronicznych. Zakaz ten obowiązuje od zawsze dla papierosów tradycyjnych. Ustawa nakazuje także producentom e-papierosów do przeprowadzenia badań dotyczących wpływu elektronicznych papierosów na zdrowie człowieka.

W dalszym ciągu będzie można zakupić e-papierosy w wybranych sklepach i będą legalne. Nie można za to palić e-papierosów w miejscach publicznych takich jak: restauracja, kawiarnia, budynki użyteczności publicznej, przystankach czy parkach. W pracy powinny być wyznaczone miejsca do palenia papierosów, również elektronicznych.

Ustawa ograniczająca zakup e-papierosów ma na celu zniechęcenie kupowania modnych i kolorowych e-papierosów przez holenderską młodzież.

Podobne artykuły...