Holender na wakacjach!

Holander na wakacjach to oszczędny Holender. Jak wynika z danych to statystyczny Holender wakacje spędza swoje wakacje we Francji i Niemczech. Najczęściej jeżdżą swoimi samochodami, rzadziej wybierają samolot jak środek transportu.

W zeszłym roku aż 80% Holendrów spędziło swoje wakacje. W tym roku liczba osób wypoczywających podzieliła się po połowie. Nieco połowa Holendrów (50,5%) spędza urlop za granicą, zaś druga połowa w swoim kraju. Najczęstszym środkiem transportu jest własny samochód, a dopiero później samolot. Zdecydowanie mniej wybierają pociąg czy autobus. Holendrzy uwielbiają spędzać wakacje u swoich sąsiadów – Niemców. Bowiem aż 3,5 mln mieszkańców Holandii deklaruje spędzenie swojego urlopu w tym kraju. Berlin należy do ulubionych miast niemieckich.

Berlin

Holenderski urlopowicz na drugim miejscu odwiedza Francję (2,5 mln), a na trzecim miejscu uplasowała się niezawodna Hiszpania (2,2 mln). Holendrzy lubią odwiedzać także Belgię, Włochy, Austrię czy Wielką Brytanię. W przeciwieństwie do Polaków nie przepadają za ciepłymi krajami, ale odwiedzają Grecję czy Turcję. Ciepłe kraje są na odległych miejscach wypoczynku statystycznego Holendra.

wakacje Holendra

Wakacje spędzają głównie w hotelach i motelach. Również bungalowy i domki letniskowe zaspokoją potrzeby holenderskiego turysty.

Podobne artykuły...