Niemiecki Oktoberfest

Od 17 września do 3 października odbędzie się największa piwna impreza Okroberfest w Monachium. Podczas tegorocznej imprezy bedzie można skosztować najlepszego niemieckiego piwa w doborowym towarzystwie i przepięknych strojach ludowych. Stroje noszą kobiety jak i mężczyźni. Damski strój nazywa się Dirndl i składa się z: gorsetu, bluzki, spódnicy i fartucha oraz dodatków: ozdobnych kapeluszy, pasków czy rękawiczek. Ale największym atutem tego stroju są eksponowane piersi i usta pomalowane czerwoną szminką.

Natomiast męski strój składa się ze skórzanych spodni, koszuli szelek, skarpet i voili, a nazywa się Lederhosen. Lederhosen dosłownie oznacza „skórzane spodnie” i są oznaką męskości i krzepy. Dodatkowo zakładany jest tradycyjny kapelusz. Stroje można zakupić już od sierpnia w sklepach, a ceny zależą od jakości materiału. Minimalna cena za strój wynosi 40-50 euro, a maksymalnie wydamy od 100 euro w górę.

Stroje mamy, a ile sama impreza będzie nas kosztowała? Otóż, szykują się podwyżki piwa i trzeba będzie zapłacić od 10.40 do 10.70 euro. Najdroższe piwo osiągnie cenę 10.70 euro. Do dyspozycji gości będzie 14 hal i mnóstwo litrów piwa.

Oktoberfest Niemcy

Upojnej zabawy!

Podobne artykuły...